Yandex
Yenilenmiş Nokia 8110 4G Tanıtıldı

Herkese selamlar.

Daha önce 3310 cihazını yenileyerek piyasaya süren Nokia, yenilenmiş Nokia 8110'u MWC 2018'de tanıttı. Bir zamanların efsanesi 8110'da bakalım hangi özellikler varmış.

Öncelikle, orta yaş grubunun alıştığı " tuş takımı " ile gelmektedir. Genel tasarımı da eskisi ile aynı görünmektedir.

2.4 inch ekran ile gelen cihaz 320 x 240 piksel çözünürlüğe sahip.

Arka tarafa 2 mp kamera yerleştiren Nokia, ön taraf için herhangi bir kamera eklemesi yapmamıştır. 2 mp arka kamera da yeterli değildir.En büyük yeniliğini 4G desteği ile yapan Nokia, cihaz içinde bazı uygulama desteklerini de beraberinde getirmiştir. Facebook, Twitter, Google Haritalar gibi uygulamaların desteği bulunmaktadır. WhatsApp uygulama desteği ise şimdilik bulunmamaktadır. Bu açıdan whatsapp kullananların tercih etmeme sebebi olacaktır.Nokia'nın olmazsa olmazı "Snake" oyunu cihazda yerini almıştır.

Cihazda bir diğer önemli yenilik ise  512 MB Ram ve 4 GB dahili depolamasının bulunmasıdır.  

Cihaz gücünü Snapdragon 205 1.1 Ghz hızındaki işlemcisinden almaktadır. Basit işlemler için yeterli bir işlemci seçimi yapılmıştır.

Cihazda 1500 mAh batarya bulunmaktadır. Özellikleri ve ekranını düşünürsek uzun bir kullanım sunabilir. Cihazın bekleme süresi ise 25 gündür.

Çıkış fiyatı 109,00 Dolar olacaktır. Bu fiyata yakın ücretler ödeyerek çok daha iyi cihazlar alınabilmektedir.

Eski Nokıa 8110 ( Muz telefon olarak da bilinmektedir)Babalar gününe kadar Türkiye'ye giriş yaparsa, babalar günü için güzel bir hediye olabilir.


Yorumlar

  • ercan koşar
    6 Mart 2018

    ercan koşar

    bu telefon sadece babalar günü için değil dedeler günü içinde uygundur.......hahaha

Yorum Yap