Yandex
Yeni Doogee V, MWC 2018’de Tanıtıldı


Herkese Merhabalar...

MWC 2018’den gelen haberlere devam ediyoruz. Bugün mobil cihaz dünyasının en çok bilinen markalarından birinin lansmanı yapıldı. Bu yılın trendini belirleyecek bir akıllı telefonu tanıtma fırsatını kaçırmayan Doogee markasından bahsediyoruz. Yeni Doogee V ile birlikte şirket, kullanıcılar için başarı vaad ediyor.

Yeni Doogee V ile geleceğe dokunun: 

Doogee’nin yeni iddialı modeli hakkındaki söylentiler doğru çıktı. Şirket, pazardaki üstün kapasitesini ispatlayarak Doogee V ile yeni yıla hızlı bir giriş yaptı.

Firma tanıtımında, 2018 yılı boyunca standart olacak bir özelliği ( ekrana gömülü parmak izi okuyucu ) barındıran video sunumuyla herkesi şaşırttı. " Geleceğe dokun " sloganıyla birlikte, tanıtım boyunca daha sonra birçok kez test edilecek olan bu yeni tarayıcının çalışma sistemi bize gösterildi. Parmak okuma hızı sadece 0.5 milisaniye ve ekran kilitli olduğunda ekranı açmak için parmağınızı sadece tarayıcının üstüne koymanız yeterli oluyor. Tabii ayrıca cihaz yüz tanıma özelliği de sunulacak.
İşte yeni özellikler :

Yeni Doogee, 3D cam kaplama ve parlak sağlam dizayn ile birlikte metal olarak tasarlanmış. Kavisli kenarları yeni trendle uyumlu hale gelmiş. Arkada iki flaş ile 16 + 18 MP çift kamera karşımıza çıkıyor.

2K ( 1080 x 2248p ) çözünürlüğe sahip 6.21 inçlik Amoled ekran sayesinde Dooge V muhteşem görünüyor. Ekran cihazın ön tarafının %94.85 lik kısmını kaplıyor ve üst tarafta sadece kamera ve arayüzler için boş alan bırakıyor. Bu tasarım Iphone X’te görülen ile hemen hemen aynı, fakat daha büyük bir boyuta sahip.

Cihaz beklendiği gibi 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafızaya sahip. Ayrıca cihaza özel olarak yapay zeka için tasarlanmış sekiz çekirdekli Helio P60 işlemci entegre edilmiş.

Yazılım kısmında yeniDoogee V, Android 8.1 sürümünü ve buna ek olarak aşağıdaki özelliklere sahip yapay zeka özelliğini de kapsıyor:

** Akıllı tanıma sistemi

** Çevirmen ( internet bağlantısı gerektirmemesi büyük bir avantaj )

** Ses asistanı ve derin öğrenme ( Kullanıcı cihazı kullandıkça, cihazın kullanıcı hakkında bilgiler elde edebilmesi özellliği )

Teknoloji bu kadar pahalı olmamalı

Doogee firmasının yeni cihazıyla birlikte takip etmek istediği felsefe. Bunu başarmak için yukarıdaki özelliklere ek olarak Doogee V 4000 mAh gücünde günü çıkarmayı sağlayacak ve ayrıca kablosuz şarj edilebilir bir bataryaya sahip. Ayrıca cihaz alışverişlerde kullanılabilecek NFC bağlantısı,OTG,USBType C bağlantısı ve Hallsensörü gibi yeni nesil arayüzlere de sahip.

 Yeni Doogee V’nin fiyatı ve satış tarihi henüz belli değil fakat bu bilgilerin yakında verilmesi bekleniyor. MWC 2018’ hala keşfedilmeyi bekleyen birçok özellik ve lansman mevcut.

Yorumlar

Yorum Yap