Yandex
Xiaomi Note5 Pro'ya Yüz Tanıma Özelliği Geldi

Merhabalar... 

Xiaomi Redmi Note 5 Pro, son Miui 9.2.4 sürümüyle beraber yüz tanıma özelliğine kavuşuyor.

Xiaomi Redmi Note 5 ve Redmi Note 5 Pro 14 Şubat'ta Hindistan’da resmi olarak tanıtıldı ve ilk piyasaya sürüldüğünde 10 sanıyeden daha kısa sürede stoklar tükendi! Tanıtım etkinliğinde Xiaomi tarafından yapılan açıklamada Xiaomi Redmi Note 5 Pro’ya Mart ayından önce beklenen bir OTA güncellemesi ile yüz tanıma özelliğinin kullanılabileceği belirtilmişti ve şaşırtıcı bir şekilde şu anda bu güncelleme paketi yayınlanmış durumda.
Eğer Xiaomi Redmi Note 5 Pro sahibi iseniz, Miui 9.2.4 güncelleme bildirimi alacaksınız. Bu güncelleme 1.6 GB gibi büyük bir boyutla beraber geliyor ve bazı optimizasyonlarla beraber telefona yüz tanıma özelliği kazandırıyor. Redmi Note 5 Pro’daki yüz tanıma özelliği videolarda da iddia edildiği kadar hızlı. Eğer hatırlayacak olursanız, lansmanda Jay Mani " bizim yüz tanıma algoritmamız yüksek oranda doğru eşleştirme özelliğine sahip mekanizmaları kullanarak, yüz özelliklerini yaklaşık olarak 500 milisaniyede taramaktadır " dedi.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro, 4 veya 6 GB Ram seçenekleriyle geliyor. Fakat ilk satışta sadece 4 GB Ram olan modeli mevcuttu. Bununla birlikte her iki model de Ram dışında aynı özelliklere sahip. Örneğin; Snapdragon 636 işlemci, çift arka kamera, muhteşem 20 MP ön kamera, devasa bir batarya ( 4000 Mah ), 18:9 ekran ve daha fazlası. 

Şüphesiz Redmi Note 5 Pro şuan bu fiyat bandında alabileceğiniz en iyi telefon.

Tanıtım videosu için   https://www.youtube.com/watch?v=CVWBMOyy6wI   linkini öneririz.


Yorumlar

Yorum Yap