Yandex
Xiaomi Mi7 OLED Ekran İle Geliyor

Merhabalar.. 

Xiaomi Hindistan pazarında Redmi Note 5 ve Redmi Note 5 Pro modellerini tanıtarak 2018’e bomba gibi bir giriş yaptı. Eğer haberiniz yoksa, ilk satış  gerçekleşti ve stokların 10 saniyeden daha az bir sürede tükenmesi insanların bu modellere sahip olmak için ne kadar heyecanlı olduklarını gösterdi. Xiaomi Mi Mix 2s modelinin bu günlerde tanıtılması bekleniyordu fakat bu modeli MWC fuarında ya da daha sonrasında göreceğiz gibi görünüyor. Xiaomi Mi7, büyük ithimalle, MWC’de tanıtılmayacak, fakat bir ya da iki ay içinde tanıtılacağını biliyoruz.
Diğer premium telefonlara göre daha düşük fiyatıyla ve yüksek standartlardaki özellikleriyle Mi6, geçen yıl şüphesiz en iyi amiral gemilerinden biriydi. 

Son zamanlarda Mi7'nin bazı yazılım bilgileri sızdırıldı ve bu da cihazın bazı başlıca özelliklerinin ortaya çıkmasını sağladı. İlk olarak, Android Oreo ve MIUI 9 ile birlikte Snapdragonun en son teknolojik özelliklerini barındıran Snadragon 845 işlemcisi ile geliyor. Gelelim en önemli özelliğine.Yazılım bilgilerine göre cihaz OLED ekranla geliyor. 

Diğer ilginç nokta ise, daha önce Pixel 2 vb. birçok telefonda gördüğümüz gibi Mi7 de " Always on Display " özelliği ile geliyor.
Geliştiriciler, kaynak kodlamalarını tamamladıktan sonra, MIUI ekran kilidi uygulamasına Always on Display ( AOD ) özelliği adapte edildi. AOD özelliği ekran kilidinde tarihi, pil yüzdesini, saati ve 3 bildirim işaretini gösterecek. 

Mi7 arka tarafta çift kamera ile geliyor. Diğer bazı özellikleri; çift sim kart, IR ( Kızılötesi ), gerçek zamanlı Bokeh efekti, EIS, NFC. 

Son olarak batarya kapasitesi ortalama diyebileceğimiz 3.170 mAh olmakla birlikte, Snapdragon 845 işlemcinin ne kadar enerji dostu bir işlemci olduğunu hesaba katarsak, batarya günü çıkarmada yeterli olacaktır. 

Yorumlar

Yorum Yap