Yandex
Xiaomi Mi7'nin Çıkışı Ertelendi

Xiaomi Mi 7’nin tanıtımı 3D yüz tanıma özelliği ile ilgili sorunlar nedeniyle 3. çeyreğe kaldı. 

Son haberlere göre Xiaomi Mi 7’nin 3D yüz tanıma özelliğine sahip ilk Android akıllı cihaz olabileceği iddia ediliyordu. Telefonun ilk çeyrekte piyasaya çıkacağı söyleniyordu. Bununla birlikte, yeni çıkan bir habere göre Xiaomi’nin gelecek amiral gemisinin tanıtımı 3. çeyrekte olacak. Bunun arkasındaki sebep ise Çinli üreticinin 3D yüz tanıma özelliğiyle ilgili yapılan testlerde beklenen performansa ulaşamamış olması.
Geçen yıl Apple çentikli OLED ekrana sahip iPhone X modelini tanıtmıştı. Huawei, Vivo ve OPPO gibi akıllı Android cihaz üreticilerinin bir çoğu akıllı cihazlarını çentikli ekran özelliğiyle tanıttılar. Ayrıca, OnePlus, LG ve Xiaomi’nin gelecek amiral gemilerinin de iPhone X gibi çentikli ekranla gelmesi bekleniyor. Şuan iPhone X’te bulunan çentik Android cihazlardakinden daha geniş. Bunun sebebi ise iPhone X’teki çentiğin farklı sensörleri ve kızılötesi kamera, yakınlık sensörü, ön kamera, ortam ışığı sensörü, dot projektörü gibi diğer bileşenleri kapsıyor olması. İphone X’teki gibi 3D algılama teknolojisine sahip Android bir cihaz henüz tanıtılmadı. Bununla birlikte, Mi 7’nin gelişmiş yüz tanıma özelliği ile geleceğine dair söylentiler var.
Digitimes tarafından paylaşılan yeni bilgiye göre 3D algılama modülü üreten firmalar kullanıcının yüzünü 3 boyutlu taramak için gerekli donanım ve yazılımı sağlamaya çalışırken bazı sorunlarla karşılaşıyorlar. Modüller Qualcomm, Himax Technologies ve Truly Opto-electronics ortaklığıyla geliştirilmekte.

3D algılama sisteminin sadece Snapdragon 845 mobil platformundan gücünü alan Android telefonlarda çalıştığını da unutmayalım. Samsung ve Huawei amiral gemilerinde kendi Exynos ve Kirin işlemcilerini kullandıklarından, bu şirketlerin 3D algılama teknolojisine sahip ilk Android cihazı tanıtmaları pek mümkün görünmüyor. Yine verilen bilgilere göre Samsung 3D algılama teknolojisine sahip Android cihazını 2019 yılında tanıtabilir. Bu yüzden Snapdragon 845 kullanacak olan ve biraz da geç tanıtılması beklenen Mi 7, bu özelliğe sahip ilk Android cihaz olabilir

Yorumlar

Yorum Yap