Yandex
Xiaomi Mi Pad 4

Çin'li teknoloji uzmanları, Xiaomi Mi Pad 4’ün hâlâ geliştirilme aşamasında olduğunu doğruladı...

Xiaomi, 2 yıl aradan sonra geçen yıl Mi Pad 3’ü tanıtmıştı ve bu üçüncü nesil Mi tablet, kullanıcılar tarafından çok beğenilmişti. Mayıs ayına girmiş olmamızla birlikte, neredeyse bitmek üzere olmasına rağmen henüz Mi Pad 3’ün halefi hakkında bir şey duyamadık. Bununla birlikte Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, gelecek nesil tablet üzerindeki çalışmaların devam ettiğini doğruladı. Diğer bir ilginç nokta ise, Mi Pad 3 ve hatta Mi Pad 2'nin bir süredir hem Çin’de hem de online perakende satış yapan platformların stoklarında bulunmaması. Ayrıca Xiaomi, ürün detaylarını kendi web sitesinden tamamen kaldırdı ve böylece şirketin bu ürün grubundaki planlarını değiştirdiğine dair spekülasyonları ayyuka çıkardı.

Buna rağmen, Çin'li ünlü teknoloji uzmanı Pan Jiutang; yeni i-pad hakkında tahminlerini açıklayan bir Mi hayranının sorusunu cevaplarken, Mi Pad 3’ün halefinin çok iyi geliştirildiğine ve birçok beklentiyi karşılayacağına dair ipuçları verdi. 

Xiaomi’nin gelecek nesil tabletinin adını Mi Pad 4 koyup koymayacağı henüz bilinmiyor fakat sonuç itibariyle ürünün adının bu olacağını düşünüyoruz.

Mi Pad 4’ün hangi özelliklerle geleceğine dair henüz hiç bir şey bilinmemekle birlikte, tam ekran tasarımı ve tablet üzerinde sim kart girişi ile beraber gelecek olması bizi oldukça memnun edecektir. Bununla birlikte, son zamanlarda tablet pazarı giderek daralmakta ve Mi Pad 2’nin halefi Mi Pad 3 çıkana kadar 2 yıllık bir sürenin geçtiğini göz önüne alacak olursak, Xiaomi firmasının yakın zamanda tablet grubundaki ürün yelpazesini genişleteceğini pek de beklemiyoruz.

 

Yorumlar

Yorum Yap