Yandex
Xiaomi Mi Max 3 Yüksek İhtimalle Kablosuz Şarj ve İris Tarama Özelliği İle Geliyor

Herkese Merhabalar.

Xiaomi firmasının Mi Mix 2s ve Mi 7 dışında bir diğer modeli olan Xiaomi Mi Max 3’ü bu yıl tanıtacağı söylentileri hızla yayılıyorken, bu söylentilerden sonra yeni bir iddia daha ortaya çıktı. XDA geliştiricileri bu akıllı cihazın yazılım dosyalarını sıkı bir şekilde araştırmışlar ve Xiaomi Mi Max 3’ün kablosuz şarj ve iris tarayıcı özellikleri ile gelmesinin çok muhtemel olduğunu keşfetmişler.
Xiaomi'nin batarya odaklı Mi Max serisine yeni ekleyeceği model olan Xiaomi Mi Max 3 hakkındaki söylentiler 2017’nin sonlarına doğru yayılmaya başladı ve Mi Max 3’ün 7 inch büyüklüğünde bir ekranla geleceği artık bizim için yeni bir haber değil. 5.500 mAh pil kapasitesi dışında, söylentilere göre Mi Max 3 ayıca arkada çift kamera ve Snapdragon 630 veya Snapdragon 660 işlemcilerine sahip olacak.

Xiaomi bu yüzden mi kablosuz şarj konsorsiyumuna katıldı ?

Daha önce hiçbir Xiaomi akıllı cihazda kablosuz şarj özelliği görmemiştik. Bu yüzden Mi Max 3’ün bu teknolojiyi destekleyeceği iddialarını gözardı etmek biraz mümkün. Bununla birlikte Xiaomi'nin geçen yılın sonlarına doğru Kablosuz Şarj Konsorsiyumu'na katılma sebebi bu olabilir. Buna rağmen Xiaomi firmasının bu yıl tanıtmayı planladığı en Premium akıllı cihazı olan Xiaomi Mi 7’nin kablosuz şarj özelliğini destekleyen ilk modeli olacağı hakkında hala çeşitli söylentiler mevcut. Bu biraz da hangisinin önce tanıtılacağına bağlı bir durum. Fakat XDA geliştiricileri Mi Max 3’te sunulacak olan MIUI ekran kilidi uygulamasını çözümlediklerinde, kablosuz şarj özelliğinin yapılmasını mümkün hale getirdiği çeşitli işlemler sırasında ortaya çıkan bazı dizinler keşfettiler.
Eğer çift arka kamera söylentisi doğru çıkarsa, Mi Max 3 modelinde arkada Samsung’un S5K217 ve S5K5E8 kamera sensörleri kullanılacak; ya da Sony IMX363 sensörü kullanılacak. Geliştiriciler S5K4H7 sensörüne ait referanslar bulduklarından dolayı ön tarafta her türlü Samsung sensör olacak. İşin ilginç tarafı, geliştiriciler ayrıca şu an sadece Samsung Galaxy cihazlarında mevcut olan iris tarayıcıyı aktif hale getiren bir kod keşfettiler.

Gelecek olan telefona ait başka küçük detaylar olsa da, şimdilik bu söylentilere biraz ihtiyatlı yaklaştığımızdan, daha somut bilgiler için biraz beklememiz gerekiyor.

Yorumlar

Yorum Yap