Yandex
Xiaomi Mi 7’de En Çok Dikkat Çeken 5 Özellik

Son sızıntılar Snapdragon 845 yonga seti ile çalışan Xiaomi Mi 7'nin Haziran ayında çıkabileceği yönünde. Mi 7'nin detayları son haftalarda sızdırılmış ürün yazılımı dosyaları ve diğer kaynaklar aracılığıyla ortaya çıktı. Xiaomi Mi 7, muhtemelen OLED ekran, 3D yüz tarama, kablosuz şarj ve daha birçok özelliklerle donatılmış olarak geleceğe benziyor. Mi7,  Xiaomi'nin çığır açan akıllı telefonlarından sadece biri olacak. Xiaomi Mi 7'nin heyecan verici özelliklerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.
OLED Ekran

Xiaomi Mi 7'nin Samsung tarafından sağlanan bir OLED ekrana sahip olabileceği biliniyor. Mi 7 firmware dosyaları, ekranın bir çentikle etkinleştirileceğini ve ALWAYS-ON DİSPLAY desteği alacağını ortaya çıkardı. Yakın zamanda piyasaya sürülen Mi Mix 2S, 18 : 9 en boy oranına sahip bir LCD panele sahipti. Bununla birlikte, çentikli Mi 7, 19 : 9 en boy oranı ile gelebilir.

ALWAYS-ON DISPLAY nedir?

Samsung ve Lg telefonlarda varsayılan özellik olarak gelen saat, bildirim gibi detayları gösteren kilit ekranıdır. Telefon ekranını mümkün olduğunca kısık bir ışık ile sürekli açık tutan bu özelliği bir apk sayesinde tüm android cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Ekran Altında Parmak İzi Tarayıcı

Spekülasyonlar Xiaomi'nin Mi 7 Plus akıllı telefonunu Mi 7 ile birlikte piyasaya süreceği konusunda gayet iddialı. İddia edilen Mi 7 Plus'ın ürün yazılımı dosyaları cihazın OLED ekran, Snapdragon 845 yonga seti, 4.000 mAh pil ve ekran altı parmak izi tarayıcısı gibi özelliklerle gelebileceğini ortaya çıkardı. Bununla birlikte, Mi 7'nin bir ekran altı parmak izi tarayıcısına sahip olup olmayacağına dair görsel bir bir kanıt bulunmamaktadır. 

3D Yüz Tanıma

Mi 7'nin yazılım dosyaları çentiğe kızılötesi kamera sensörünün yerleştirilebileceğini ortaya çıkarmıştı. Bu, Mi 7'nin 3D yüz tarama özelliğine sahip olabileceğini gösteriyor. Bu özellik,  iPhone X'de bulunan Face ID 3D yüz tanıma işlevi kadar sağlam olabilir.
Mi 7, 3D yüz okuyucuyla gelecekse, yetersiz ekran veya normal bir parmak izi tarayıcısına sahip olması gerekmeyebilir. Bir önceki ayda ortaya çıktığı iddia edilen Mi 7'nin arkadan görünüşünü gösteren sızdırılmış bir görüntü, bir parmak izi tarayıcısı içermediğini ortaya koyuyor.

Çift Arka Kamera

Xiaomi Mi Mix 2S gibi Mi 7'nin de dikey hizalanmış çift kamera sistemi ile gelmesi beklenmektedir. Bu yazının sonucunda, Mi 7'nin çift arka kameralarının tam konfigürasyonu hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak, daha düşük ışıkta fotoğraf çekimi, bokeh efekt çekimleri ve sahne algılaması için Mi Mix 2S'in yeteneklerine sahip olması bekleniyor.

Xiao AI Ses Yardımcısı (Mi Asistan)

Mi Mix 2S, şirketin Xiao AI adlı AI asistanına sahip ilk akıllı telefonu. Şu anda, Xiao AI sadece Çin'de kullanılabiliyor. Yani artık Xiaomi'nin de dijital asistanı var. Mi 7 de kesinlikle bunu öne çıkaracaktır. Ancak, İngilizce ve diğer dilleri destekleyip desteklemeyeceğine dair henüz bir bilgi bulunmamakta. İşte Xiaomi'nin sesli asistanının ne kadar verimli olduğunu gösteren resmi bir video.

https://youtu.be/6iiiYI08dX4

Kablosuz şarj

Xiaomi Mi 7'nin 3.400mAh bataryaya sahip olması bekleniyor. Yakın zamanda yayınlanan bir rapor, iPhone X gibi 7,5W kablosuz şarjı destekleyebileceğini ortaya çıkardı .

Mi 7'nin bu özellikleri, şirketin en iyi amiral gemisi telefonu olacağını gösteriyor. Mi Mix 2S'i mi satın alacaksınız yoksa Mi 7'nin lansmanını mı bekliyorsunuz? Yorumlarınızı yazarak görüşlerinizi paylaşın lütfen.

Yorumlar

  • Eray Aydın
    17 Nisan 2018

    Eray Aydın

    Mi7 yi bekleyenlerdenim

Yorum Yap