Yandex
Xiaomi Mi 7 ile ilgili söylentilerin özeti

Xiaomi Mi 7 İle İlgili Söylentilerin Özeti

Xiaomi Mi 7, 2018 yılının merakla gelmesi beklenen amiral gemilerinden biri. Bu akıllı telefon ile ilgili söylentilere bakacak olursak, şirket yılın ilk yarısının sonlarına doğru cihazı tanıtabilir. Fakat tanıtım tarihinin üçüncü çeyreğe ertelendiğine dair birbiriyle çelişen bazı söylentiler de var. Mi 7 piyasaya çıktığında yeni tanıtılan Honor 10 ve yakın zamanda tanıtılması beklenen OnePlus 6 modelleri ile yarışacak. İşte Mi 7 hakkında şuana kadar öğrendiğimiz herşey:
Çentikli OLED Ekran Ve 3D Yüz Tanıma Özelliği

Kod adı " Dipper " olarak rapor edilen Xiaomi Mi 7'nin birçok detayı, yazılım dosyalarının sızıntıları sayesinde ortaya çıktı. Yazılım dosyaları cihazın İphone X’de olduğu gibi çentikli OLED ekran ile geleceğini ortaya çıkarmıştı. Mi 7’nin ön paneline ait olduğu iddia edilen fotoğraflar cihazın çentik tasarım ile geleceğini gün yüzüne çıkarmıştı. OLED ekranın varlığı telefonun " Always-on Display " özelliğiyle geleceği iddialarını da güçlendiriyor.
Ekranın boyutu tam olarak bilinmiyor. Fakat iddialara göre 6 inç bir ekran ile gelebilir. Bazı söylentilere göre Xiaomi Mi 7, 5.6 inç OLED ekran ile gelecek ve söz konusu 6.01 inç büyüklüğündeki ekran Mi 7 Plus’ın özelliği olabilir.
Ekran üzerindeki çentiğin Mi 7’nin 3D yüz tanıma özelliğini desteklemesini sağlayacak bir kızılötesi kamera ile gelmesi bekleniyor. Son zamanlarda çıkan bir iddiaya göre şirket 3D yüz tanıma sistemi ile ilgili bazı sorunlarla karşılaştığından, Mi 7’nin tanıtım tarihi 2018 yılının 3. çeyreğine ertelenebilir.


İşlemci, RAM ve Batarya

Xiaomi Mi 7 gücünü Snapdragon 845’den alacak. İşlemciye 6 GB RAM’ın eşlik etmesi bekleniyor. Cihaz 64 GB ve 128 GB dahili hafıza seçenekleriyle gelebilir. Çinli üretici daha önce Mi Mix 2S amiral gemisinde kablosuz şarj özelliğini tanıtmıştı. Bu yüzden 3.350 mAh bataryaya sahip Mi 7’nin de Qi kablosuz şarj desteğiyle gelmesi bekleniyor. Fotoğraf kısmında cihazın arka panelde 16 MP çift kamera ile donatılacağı öngörülüyor.


Xiaomi Mi 7 Plus

Xiaomi’nin ayrıca Ursa kod adında başka bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Sızan yazılım dosyalarına göre cihazın Mi 7 ile benzer özelliklerle geleceği ortaya çıktı. Bu yüzden Xiaomi Mi 7 Plus olarak adlandırılıyor. Ayrıca cihazın ekrana entegre parmak izi tarayıcısı ile donatılacağı söyleniyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun ayrıca Mi 7’nin ekran içi parmak izi tarayıcısı ile geleceğine dair ipucu verdi. Bununla birlikte, bu özelliğin sadece Mi 7 Plus’da  ya da Mi 7 modelinde de olacağına dair kesin bir bilgi mevcut değil. Ursa kod adındaki telefonun özelliklerine göre cihaz Snapdragon 845 işlemci, OLED ekran, optik zoomlu çift kamera ve 4.000 mAh batarya gibi özelliklere sahip olcak.


Xiaomi Mi 7 Tanıtım Tarihi

Dün sızan bir postere göre Mi 7, 23 Mayıs’ta tanıtılacak. Posterin kalitesine bakacak olursak sahte olma ihtimali yüksek gibi görünüyor. Şirket 27 Mart’ta tanıttığı Mi Mix 2S’in satışlarını etkilememesi adına Mi 7 ve Mi 7 Plus modellerini 2. çeyreğin sonlarında veya 3. çeyreğin başlarında tanıtabilir. Bu nedenle 23 Mayıs’ta tanıtması pek de mümkün görünmüyor.

Bununla beraber, Xiaomi’nin resmi Çin sitesinde sadece Mi 6’nın 4 / 64 GB opsiyonunun mevcut olmasından dolayı, Mi 7’nin lansmanı pek de uzak değil gibi görünüyor. Diğer versiyonları ise satışta değil.

Yorumlar

Yorum Yap