Yandex
Xiaomi Mi 7 Gelmeyebilir

Xiaomi, gelecek amiral gemisinin adını Mi 7 yerine Mi 8 koyabilir

Şirketler özellikle son yıllarda amiral gemilerinin isimlerini bazen atlıyorlar. Örneğin OnePlus, Çin kültüründe uğursuz sayıldığından, 4 sayısını atlamıştı ve Samsung, Galaxy S serisi ile aynı sıraya getirmek için Galaxy Note 6’yı atlamıştı. Aynı şekilde Xiaomi de gelecek Mi serisi amiral gemisinde bir sayıyı atlayacak gibi görünüyor.

Mi 6’nın 2017 yılında tanıtılmasından sonra, 2018 yılında Mi 7 amiral gemisini görmemiz muhtemel. Bununla birlikte, Çin’de ünlü bir blogger olan Mocha RQ, Xiaomi’nin Mi 7 adını pas geçerek bunun yerine gelecek amiral gemisine Mi 8 adını vereceğini iddia ediyor.  Bunun nedenini ise Xiaomi şirketinin 8. Kuruluş yıl dönümünü bu amiral gemisinin adı ile ilişkilendirmek olarak açıklıyor. Özellikle Çin menşeili şirketler sayılar konusunda oldukça takıntılılar ve bu durum Xiaomi’nin 2018 yılında 8. Kuruluş yıl dönümünü kutlaması adına yeni amiral gemisine Mi 8 adını verebileceğine işaret ediyor. Ayrıca Mocha RQ telefonun Mayıs ayında tanıtılacağını fakat Haziranda satışa sunulacağını da belirtiyor.
Sadece birkaç saat önce Xiaomi’nin 8. yıl dönümüne özel telefonu hakkında bir haber ortaya çıktı. Bununla birlikte, haberde bu telefonun Mi 7 ile bilikte tanıtılacak özel üretim bir telefon olabileceği de söyleniyor. Fakat bu haber Mi 7 adının kesinlikle olmayacağını söyleyen Mocha RQ’nun iddiası ile çelişiyor.

Adı Mi 7 de olsa Mi 8 de olsa, yeni modelin çok iyi özelliklerle geleceğini biliyoruz. 

Bu yeni modelin çentiğe gömülü 3D yüz tanıma sistemine sahip ilk Android amiral gemisi olacağı söyleniyor. Diğer muhtemel özellikler ise Snapdragon 845, 8 GB RAM ve hatta 256 GB ROM seçeneği. Fakat şimdilik bunlar sadece söylenti durumunda.  
Telefon güçlü donanım ve özelliklere sahip olacaksa bir sayı atlanmasının pek de önemi yok aslında. Eğer haberlerde tahmin edildiği gibi telefonun lansmanı Mayıs sonu gibi olursa,  gelecek birkaç gün içinde Mi 8 ile ilgili tanıtıcı reklamlar görebiliriz.

Yorumlar

Yorum Yap