Yandex
Xiaomi Dijital Yayın Dünya'sına Adım Atıyor

Xiaomi, Mi Music ve Mi Video uygulamalarıyla dijital yayın dünyasına adım atıyor. 

Kendi yayın servisine sahip olan birçok üretici var. Bunların arasında ünlü olanlardan biri de birçok platformda mevcut olan Apple Music. Xiaomi, iki uygulamasıyla dijital yayın dünyasına giriş yaptığını bugün resmen duyurdu.
Bu iki yayın uygulaması Mi Music ile Mi Video ve şimdilik Hindistan mağazasında mevcut. Gelecek hafta hizmete girecek olan Mi Video uygulaması AltBalaji, SonyLiv, Voot, Hungama Play, Zee5, Viu, and TVF vb. platformlardan yayın hizmeti sağlayacak. Xiaomi, % 80 ücretsiz 500.000 saatten fazla video içeriği olduğunu belirtiyor.

Mi Video uygulaması izlediğiniz içeriği televizyonunuzla paylaşmayı sağlayan bir özelliğe sahip. Uygulama ayrıca çoğu video formatını, altyazıyı ve özel dosyaları da destekliyor.

Mi Music uygulaması 13 farklı dilde 10 milyondan fazla şarkıya sahip Hungama music platformundan şarkılar da sunuyor. Eğer şarkıları indirmek isterseniz, bu servis için yıllık 899,00 Rupi ( yaklaşık 14 Dolar ) ödemeniz gerekiyor.

Mi Music ayrıca şarkıyı dinlediğiniz anda şarkının sözlerini gösteren Dynamic Lyrics adında yeni bir özelliğe de sahip. Ayrıca şarkı sözlerini kaydırarak ilerleyebiliyorsunuz ve böyle yaptığınızda uygulama otomatik olarak parçanın o kısmına atlıyor.

Xiaomi, fotoğraf içinde fotoğraf, kişiselleştirilmiş öneriler, müzik videoları, Mi Music için temalar ve Mi Video’da tür seçeneği gibi daha fazla özelliği bu uygulamalara eklemeyi düşünüyor.

Yorumlar

Yorum Yap