Yandex
Xiaomi Black Shark ve Nubia Red Magic Karşılaştırması

Nubia Red Magic ve Xiaomi Black Shark Karşılaştırması

Oyun telefonu özellikleri mevcut bu iki cihazın karşılaştırmasına hep beraber göz atalım: 

Oyun telefonları pazarı oldukça hızlı büyüyor. Razer Phone'un ardından yeni Nubia Red Magic ve Xiaomi Black Shark raflarda çarpışacak iki yeni akıllı oyun telefonu ve muhtemelen bu pazara odaklanan bir çok marka bu ilk modelleri takip edecektir. Biz de bu arada ikisi arasındaki temel farklılıkları keşfedelim. Eğer bir oyuncu iseniz ve cep telefonunuzda oyun oynamayı seviyorsanız,  Nubia Red Magic ve Xiaomi Black Shark teknik özellikleri size en uygun telefonun hangisi olduğunu söyleyecektir.Ayrıntılı metal arka kapağı ile Nubia Red Devil'in daha ergonomik bir tasarıma sahip olduğunu düşünüyoruz, bu da uzun sureli oyunlardan sonra bile rahat bir kavrama sağlıyor. Ancak Xiaomi Black Shark, en yeni Qualcomm işlemcisine sahip olduğu için performans açısından daha iyi bir telefon olmalı; güçlü, sekiz çekirdekli Snapdragon 845, maksimum 2.8 GHz frekansta çalışıyor. Nubia Red Magic, Qualcomm'un 2017'deki amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 835 tarafından desteklendiğinden, hayal kırıklığına uğrattı. Yine de, performans açısından büyük bir fark olmayacağını düşünüyoruz.

Her iki cihaz da farklı bir soğutma sistemine sahip. Xiaomi'ye göre, Black Shark'ın hava soğutma sistemi sıcaklığı 8 derece düşürebiliyor. Nubia Red Magic farklı tipte bir hava soğutma sistemine sahiptir. Xiaomi Black Shark, arkada 12 + 20 MP'lik bir çift kamera ve 20 MP'lik bir selfie kamerasıyla biraz daha iyi bir kamera kalitesine sahip görünüyor. Pil, Xiaomi Black Shark'da biraz daha büyüktür ve hızlı şarj teknolojisi olarak Quick Charge 3.0'a sahiptir.

Teknik özellikleri göz önünde bulundurarak, Xiaomi Black Shark biraz daha iyi bir telefona benziyor, ancak Nubia Red Magic küresel pazara atıfta bulunacaksa muhtemelen daha uygun bir fiyata sahip olacak. Black Shark, Çin'de yaklaşık   477,00 Dolar / 385,00 Euroluk bir lansman fiyatına sahipken, Nubia Red Magic dünya çapında 399,00 Euro / 494,00 dolarlık bir maliyete sahip ( Indiegogo crowdfunding platformu aracılığıyla piyasaya sürüldü ).


Yorumlar

Yorum Yap