Yandex
Xiaomi 8 Yaşında

Xiaomi 6 Nisan'da  8. Yıl Dönümünü  Kutluyor

Birçok kişi, Xiaomi'nin Apple ve Samsung gibi markalara kıyasla çok genç bir şirket olduğunu bilmiyor. Ancak bu şirketin yaşına göre başarıları takdire değer. Xiaomi'nin kurucu ortağı ve CEO'su Lei Jun, 8'inci yıl dönümünü tüm Xiaomi çalışanlarına e-posta göndererek kutladı. Lei Jun e-postalarında duygularını dile getirdi. 

Sekiz yılda Xiaomi, hızlı bir şekilde yükselmeye devam etti. Şirket bir düzine personelle başlayıp, yaklaşık 20.000 çalışana ulaştı. Şu anda yüzlerce mükemmel ürüne ve sektörün yüzünü değiştiren ve Dünya'nın dört bir yanındaki yüz milyonlarca insanın yaşamını derinden etkilemiş olan zengin ürün yelpazesine sahip.
Lei Jun, özellikle  Xiaomi'nin başarılarının daha da yükseleceğini ve şirketin iyi ürünler üretmekte ısrarcı olacağını vurguladı. Xiaomi Mi Mix 2S konferansında, Lei Jun, 2017 yılının ilk çeyreğinin zorlu geçtikten  sonra, üçüncü çeyrekte Xiaomi'nin eski başarısını yakaladığını söyledi. Geçen yıl Ekim ayı itibariyle, şirketin geliri 100 milyar yuan oldu. 
2017'nin dördüncü çeyreğinde, Xiaomi'nin küresel pazardaki cep telefonu sayış oranı % 96,9 büyüyerek Çin pazarındaki payı % 57,6 olmuştu.  

2018 için Xiaomi, şimdiden 100 milyon RMB'lik bir hedef belirledi. Xiaomi'nin değerinin yakında 100 milyar ABD Doları'na ulaşması bekleniyor.

Yorumlar

Yorum Yap