Yandex
Sony Xperia Ultimate Geliyor!

Selamlar Sevgili Okurlar...

Sony Xperia Ultimate, Sony’nin, kalın çerçevelerini sonunda incelttiğini ispat eden sızıntılar ile ortaya çıkmaya başladı. Cihazın amiral gemisi olacağı da kesinleşti diyebiliriz. Sony’nin yeni cihazının adının “Xperia Ultimate” olması bekleniyor.
Cihazın beklenen özellikleri şu şekildedir:

Ekran - kasa oranını yükselten Sony, % 81 civarı bir oran ile geliyor. Fakat 18:9 sonsuz ekran yerine 16:9 formatında bir ekran gelmesi bekleniyor. 5.7”  4K ekrana sahip olması kesin diyebileceğimiz bir özelliktir. Çünkü daha önceki amiral gemilerinde 4K kullandığı biliyoruz.

İşlemci olarak 2018 yılının amiral gemi modellerinin kullanacağı Snapdragon 845’i göreceğiz. 6 GB Ram ve 128 GB depolama ile bizleri güçlü bir cihaz beklemektedir.

Sony’nin kamera tarafında " donanım " olarak güçlü cihazlar çıkarttığını biliyoruz. Bu cihazında da arkada çift kamera kullanacağı ve bunların ise 19 + 12 megapiksel olacağı beklenmektedir.

Batarya olarak 3800 mAh Quick Charge 4.0 destekli bir batarya ile gelmesi bekleniyor. Batarya olarak bizleri memnun edeceği görülüyor.

Son olarak cihazın Android 8 Oreo ile gelmesi olası görünmektedir.


 


Kısaca beklenen özellikleri şu şekildedir:

5.7” 4K ekran

 % 81 ekran kasa oranı

Snapdragon 845 işlemci

6 GB ram

128 GB depolama

3800 mAh QC 4.0 destekli

Android 8 Oreo


Yorumlar

Yorum Yap