Yandex
Samsung Note Fan Edition ( FE ) Özellikleri

Herkese selamlar.

Bu haberimizde, " patlayan note 7 " hayranları için düzenlenmiş " Samsung Note Fan Edition " modelini inceleyeceğiz. İlk olarak Note 7’yi bir hatırlayalım.

Note 7, Samsung şirketinin kötü bir hikâyesi olmuştur. Herkesin diline düşmüş, herkes patlayan note 7’ler ile dalga geçmiştir. En çok akılda kalanlar ise GTA 5’te Patlayan Note 7 modu olmuştur. Ayrıca sosyal medyanın da diline düşen Note 7’lerin efsane capsleri yapılmıştır.
Samsung cihazlarının patlama sebebi olarak bataryalar gösterilmiştir. Normalde farklı firmalara batarya testlerini yaptıran Samsung,  Note 7 batarya kontrollerini kendi yapmıştır. Cihazlarını geri toplayan Samsung, Note 7’lerden 1,34 Milyar dolar zarar ettiğini açıklamıştır. Samsung, bu olaylardan sonra Note 7 hayranlarına özel bir cihaz geliştireceği sözünü vermiş ve 2017 Temmuz ayında " Samsung Note FE’yi ( Fan Edition ) " duyurmuştur.

Samsung Note FE’nin, Note 7’den batarya harici bir farkı bulunmamaktadır. Genel olarak özellikleri şöyledir:

Ekranı 5.7” QHD SAmoled çift kenar eğiktir. Kolay bir kullanımı olan ve kalemi ile kullanmak isteyenler için ideal bir ekran boyutuna sahiptir.

İşlemci olarak kendi üretimi olan 8 çekirdekli Exynos 8890 2.3 Ghz kullanılmaktadır. İşlemci olarak oyun severlerin de tercihi olabilecektedir.

Ram 4 GB, depolama olarak ise 64/256 genişletilebilir seçenekleri vardır. Bu haliyle kullanıcılar tarafından " hafızam doldu " vb tartışmalar çıkartmayacaktır.

İşletim sistemi olarak Note 7’den farklı olarak Android 6 ile değil 7 Nougat ile çıkmaktadır.

Suya ve toza dayanıklı olan cihazın IP68 sertifikası bulunmaktadır.

Soket olarak USB Type-C kullanan cihazın, hızlı şarj ve kablosuz hızlı şarj desteği mevcuttur.

Kamerası arka tarafta 12 MP ve ön tarafta 5 MP’dir. S7 ile aynı özelliklere sahip kameralar fotoğraf çekmeyi sevenleri memnun edecek düzeydedir.

Son olarak bataryaya gelecek olursak Note 7'de 3500 mAh olan batarya FE'de 3200 mAha düşürülmüştür. Günü çıkarır gibi görünen batarya umarız ki patlamaz.


 


Note FE özellikleri kısaca şu şekildedir:

İşlemci: Exynos 8890 2.3 Ghz

Ekran: 5.7” Çift kenar eğik

Batarya: 3200 mAh

Ram: 4GB

Hafıza: 64/256 genişletilebilir

Kamera: Arka kamera 12MP, ön kamera 8MP

Soket: Type-C

Parmak izi: Ana ekran tuşunda

Suya ve Toza Dayanıklılık: Evet IP68

Android sürümü: 7.0 Nougat

Fiyat: 2.200,00 TL.

 

Note 7 fanları için hayırlı olsun..

 

 

 

 


Yorumlar

Yorum Yap