Yandex
OnePlus 6

iPhone X’teki gibi İkonik Çentik ( Notch Designing )  tasarımına benzerliğiyle dikkat çeken OnePlus 6, 276.510 puanla Antutu testi listesinde görüldü.

Geçen hafta OnePlus 6’nın prototipini sızdıran fotoğraflar gün yüzüne çıktı. Telefonun ön görüntüsü, Apple iPhone X’teki gibi Çentik tasarımla geleceğini gösteriyor. 


OnePlus 6 şimdi etkileyici bir performans puanıyla Antutu’da yerini aldı. Antutu’daki ekran görüntüleri, cihazın ön kısım tasarımının Apple’ın ilk OLED ekrana sahip iPhone modeli ile oldukça benzer olacağını gösteriyor. 

OnePlus A6000 etiketine sahip bir OnePlus cihazı benchmarking platformunda ortaya çıktı. A5000 - A5010 numaralı modeller, OnePlus 5 ve  OnePlus 5T’ye ait olduğundan, Antutu’da ortaya çıkan bu A6000 modeli, gelecek amiral gemisi OnePlus 6’dan başkası olamaz. OnePlus 6, 273.741 Antutu skoruyla gelecek olan Xiaomi Mi Mix 2S modelinden nispeten daha yüksek olan 276.510 puan aldı. Xiaomi'nin amiral gemisi gibi OnePlus 6’nın da yüksek potansiyele sahip Snapdragon 845 ile geleceği söyleniyor.

Telefon kasasının görüntüleri, cihazın geniş bir ekranla geleceğini gösteriyor. Dikkat çeken başka birşey ise ekranın sağ üst köşesinde boş bir alanın mevcut olması. Bu boş alan muhtemelen, saat ikonunu sağ üstteki sim kart ve batarya ikonlarından ayıracak bir çentiğe sahip olacak.

Yine söylentilere göre, OnePlus 6 yakın gelecekte tanıtılması beklenen OPPO R15 ve R15 Dream Mirror modellerine benzer olacak. Bu nedenle OnePlus 6, OPPO R15 Duo modelinde olduğu gibi 19:9 çerçeve oranıyla gelebilir.

 

OnePlus 6’ya ait olduğu iddia edilen bu fotoğraflar, akıllı telefonun dikey olarak yerleştirilmiş çift kameraya sahip cam kaplama bir arka kapak ile gelebileceğini gösteriyor. Çift lens sistemi iPhone X’teki gibi sol üst köşe yerine ön tarafa monte edilmiş parmak izi tarayıcısının tam üstüne yerleştirilmiş.

En düşük versiyonunun 64 GB dahili hafıza ve 6 GB RAM ile gelebileceği düşünülüyor. Ayrıca cihaz Android 8.1 Oreo ve son OxygenOS yüklü olarak gelecek. OnePlus 6’nın diğer özellikleri hakkında henüz başka bir bilgi yok. Şirketin bu akıllı telefonu 2018 yılının ikinci çeyreğinin sonunda,  Haziran ayı gibi tanıtması bekleniyor.

 

Yorumlar

Yorum Yap