Yandex
Messenger Uygulamasında Saat Sorunu Çözümü

Herkese selamlar.

Bilindiği gibi 28 Ekim'i 29 Ekim'e bağlayan gece saat 03:00'de kış saati uygulaması başlayacaktı. Kış saati uygulaması kullanan ülkeler, bu tarih ve saatte, saatlerini 1 saat geri alacaktı. Ancak durum pek de öyle olmadı. Bir önceki yıl tasarruf amacıyla kış saati uygulaması kaldırılmış ve Türkiye'de kış saati uygulaması uygulanmamıştı. Saatlerin 1 saat geri alınmaması tasarruf açısından olumlu sonuçlar verse de kamuoyunda tepki toplamıştı. Fakat Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaz saati uygulamasının devam edeceğini açıklamış ve saatlerin geri alınmayacağını belirtmişti. Yaşanan gelişmelere kararsız kalan vatandaşlar " saatler geri alınacak mı? " sorusunun yanıtı aranmaya başladı. 

Bu yıl da Türkiye'de kış saati uygulamasına geçilmedi ve saatler bir saat geri alınmadı. Türkiye'de vatandaşlar yaz saati uygulamasını kullanmaya devam ettiler.


Yaz saati, kış saati uygulaması ile aklımızın karıştığı çoğu zaman, unutup da işe veya okula erken ya da geç gittiğimiz olmuştur. Hal böyleyken akıllı telefonlarımızın da aklı karıştı. Akıllı telefonlar bu konuda yetersiz kalarak bizleri şaşırttı.

Bu durumu farkedip telefonlarında düzeltenlerde ise, Facebook Messenger gibi uygulamalarda, saatin 1 saat geriden geldiği gözlemlendi.

Peki bu durumu düzeltmek için ne yapılabilir ?

Cihazımızın, " ayarlar --> tarih ve saat ayarları --> Otomatik saat dilimi " aktif ise kapalı yapıyoruz. Daha sonra saat dilimini GMT + 03:00 yapıyoruz.

Video olarak izlemek isteyenler, buyrun tıklayın. https://www.youtube.com/watch?v=YniWwrdv1wc

Yorumlar

Yorum Yap