Yandex
Meizu 15 ve Meizu 15 Plus

Meizu 15 ve Meizu 15 Plus sırasıyla Snapdragon 660 ve Enxynos 8895 ile geliyor.

Meizu, 21 Mart'ta tanıtılması planlanan E3 modeline ağırlık vermiş olabilir, fakat şirket ayrıca amiral gemisi ve diğer modelleri üzerinde de çalışıyor.

Meizu'nun kuruluş yıldönümüne özel bu cihaz 3 versiyonla gelecek;  Meizu 15 Lite, Meizu 15 ve Meizu 15 Plus. Bu üç modelle ilgili birçok söylenti var. Ancak henüz doğrulanmamış en önemli nokta, bu cihazların hangi işlemcilerle donatılacağı.

Meizu 15'in Snapdragon 845 veya Exynos 9810 ile geleceği söylentileri var fakat bunun gerçekleşme ihtimali biraz zayıf. Meizu’nun global pazarlama direktörü Ard Boudeling bir tweetinde, Snapdragon 845 kullanmanın cihazın maliyetini yükselteceğini söyledi. 

Bu akıllı telefonlarda kullanılacak işlemcilerle ilgili yeni bir bilgi internette gün yüzüne çıktı. Bu bilgi Weibo’daki @TechnologyWolf adlı blogger tarafından verildi.

Bu blogger geçen haftaki bir gönderisinde, Meizu 15 Plus’ta Samsung işlemci Exynos kullanılıyorken, Meizu 15 ve Meizu 15 Lite modellerinde ise Snapdragon işlemcileri kullanacağını ve bu modellerin hiçbirinde MTK işlemci olmayacağını bildirdi.

Yine bu blogger dün Weibo’daki son gönderisinde, Meizu 15’in çok ince kenarlara sahip olacağını ve Snapdragon 660 ile geleceğini söyledi. Hatta " telefon hakkında " kısmını gösteren bir fotoğraf paylaşarak cihazın Snapdragon 660 ile geleceğini doğrulamış oldu.

Yorumlar

Yorum Yap