Yandex
Huawei Share İle Kolay Veri Paylaşımı

Huawei Share Dosya Paylaşımını Android ve iOS Cihazları Arasında Tam Olarak Mümkün Hale Getiriyor

Huawei Share, EMUI 8.1'de Huawei akıllı telefonlarda tanıtılacak bir özellik. Bu özellik, akıllı telefonunuzu depolamaya ayrılmış gerçek bir sunucuya dönüştürmenize izin verir; böylece aynı ağa bağlı herhangi bir cihazdan dosya alabilirsiniz. Bu durum P20'nin sunumunda bile hiç sızdırılmamıştı. Ancak bugün Huawei'nin mobil sektörünün başkan yardımcısı Bruce Lee Lee tarafından açıklandı.
Huawei Share'in amacı, dosyaları farklı işletim sistemleri arasında paylaşmayı kolaylaştırmaktır. PC'ler arasında dosya paylaşımı açısından bir sorun yoktur, ancak bu durum akıllı telefonlar söz konusu olduğunda değişmektedir. Bir Android cihazı bir iOS cihazına dosya aktarmayı denediğinde, işler daha da karmaşıklaşır ve çoğu zaman bulut en hızlı çözümdür.
Bunun yerine Huawei Share, EMUI 8.1 ile donatılmış akıllı telefonun ağa bağlı bir çeşit sabit disk olmasını sağlar. Aynı LAN'a bağlanacak tüm cihazlar, herhangi bir özel konfigürasyon olmaksızın içerikleri toplayabilecektir ( ve muhtemelen bunları depolayabilecektir ). Akıllı telefon gerçek bir ağ cihazı haline getirilebilir. İletişim sistemi başka bir Android cihazında, iOS'ta, bir Windows PC'de veya Mac'te gerçekleştirilebilirsiniz. Tek gereksinim, SMB dosya değişim protokolünü desteklemeleri gerektiğidir.
Bu, OS'nin yönetimindeki yapay zeka ile birlikte, Android işletim sisteminin EMUI özelleştirmesini daha da ilginç hale getiren çok kullanışlı bir özelliktir.

Yorumlar

Yorum Yap