Yandex
Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL
Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL Android 9.0 Özelliği İle Mi Gelecek?


Herkese Merhabalar...

Bildiğiniz üzere Google Pixel serisi Google tarafından üretilen bir akıllı telefon serisi. Üst düzey performans ve saf android deneyimi ile ünü bütün dünyaya yayılmış durumda. DiğerAndroid telefon üreticileri kendi UI Shell uygulamalarını kullanıyorken Pixel cihazı sadece saf Android işletim sistemini sunuyor. An itibariyle Pixel serisinde çıkarılan son cihazlar Pixel 2 ve Pixel 2 XL, yakında yerlerini Google Pixel 3 ile Pixel 3 XL modellerine bırakacaklar.

Google Pixel 2 modelinden bahsedecek olursak, cihaz kutusundan gereksiz programlardan arındırılmış Android 8.0 Oreo sürümü ile çıkıyor. Telefonu ilk açtığınızda cihazın uzun süre kurulum yapmasını veya normal modda çalışması için gerekli izinleri almasını ve başka bir cihazdan geri yükleme aşamalarını tamamlamasını beklemeyeceksiniz. Herşey mümkün olduğunca basit ve hızlı. Bunu çok seveceksiniz ve bu yüzden gelecek Pixel modelini mutlaka düşünmelisiniz. Fakat bu durum Google’ın size hiçbir destek sağlamayacağı anlamına gelmiyor. Şirket geçen yıl çeşitli sistem güncellemelerini hızlı bir şekilde sunarak kademeli olarak sisteme yeni özellikler ekledi. Gereksiz programlar yığınından ve üst düzey teknik özelliklerden yoksun bu " saf " Android işletim sistemi sayesinde bu akıllı telefonlar Android cihazlar dünyasında standart hale geliyor. Ayrıca, Pixel 2 akıllı telefonların lansmanında şirket temsilcileri cihazlara yazılım desteğinin verileceği süreyi 3 yıl olarak belirttiler. Bu durum 3 yıl içinde işletim sistemi için son güncellemeleri ve çeşitli güvenlik eklentilerini alacağınız anlamına geliyor. Çoğu üretici ise bunu yapmıyor. Hatırlayacak olursanız, son İOS cihazlarındaki son güncellemeler telefonları yavaşlatmıştı. Fakat Androidde durum farklı. Vaad edilen bu 3 yıl boyunca güncelleme, Pixel 3 kullanıcılarına da verilecek ve Pixel 3 ile birlikte Android 9.0 güncellemesi Pixel 2 kullanıcılarına da sunulacak.
Google şirketinin ikinci nesil akıllı telefonları hala piyasadaki en iyi kameralara sahip. Mükemmel kalitede fotoğrafları sadece yüksek kaliteye sahip modüller sayesinde değil, aynı zamanda Google tarafından üretilen uygun algoritmalar sayesinde de elde ediyoruz. Son Android güncellemesinden sonra Pixel 2 ve XL modellerinin fotoğraf çekme hızı belirgin bir şekilde geliştirildi çünkü Google bu işlem için extra özel bir yazılım çıkardı ve şüphesiz aynı yazılım Pixel 3 serisine de entegre edilecek.

Google 2017'de Pixel 2 serisinde yeni fotoğraf oluşturma algoritmaları ekleyerek ve diyafram açıklığını f/1.8’e kadar geliştirerek ana kamera modüllerine optik sabitleme desteği sağladı. Çalışmanın sonuçları ise gayet etkileyici. Herhangi bir dokunuşa bile gerek kalmadan ve Instagrama yüklemek için herhangi bir işleme ihtiyaç duymaksızın oldukça kontrast fotoğraflar elde edebiliyorsunuz. Ayrıca şimdi HDR+ modu varsayılan ayarlar olarak aktif hale geliyor. Fakat bu modu iptal etmek istemeyeceğinizden eminiz. Herşeyden önce şimdi çok daha iyi ve hızlı çalışıyor. Şimdiye dek Pixel serisinde kamera görünümü hep ilgi odağı oldu ve kullanıcılar tarafından beğenilmekte. Pixel 2 ile İphoneX’e göre daha iyi fotoğraflar elde edebiliyorsunuz. Pixel 2’nin kaliteli kamerası ile İphone X kullanıcılarına meydan okuyabilirsiniz. Bununla birlikte, size karşılık verebilirler çünkü onlar da heyecan verici ekran özellikleri olan bir telefona sahipler. Ama artık endişelenmenize gerek yok çünkü Pixel 3 ve Pixel 3 XL ekran kısmında benzer özelliklerle gelebilir.

Portre modu şimdilerde yeni trend ve akıllı cihazın kamera kalitesinin yoğun bir şekilde sorgulandığı bir çağdayız. Bütün üreticiler akıllı telefonlarına çift kamera modülü yerleştirmelerine rağmen, Google bunun gereksiz olduğunu ispatlamayı başardı. Tek lens ve resim işleme algoritmasıyla bile arka fonu bulanık ve en yüksek detay seviyesine sahip portreler elde edebiliyorsunuz. Dahası mevcut Pixel cihazlarında Google bunu kusursuz olarak başarmış durumda. Şundan eminiz ki, Google eğer daha fazla donanım kullanırsa, daha önce de bahsettiğimiz çift kamera sensörü büyüleyici sonuçlar ortaya çıkaracaktır.
Aslında Pixel 2’nin yazılımı sayesinde, akıllı telefon kamerası derinliği belirlemek için sensör üzerindeki her bir pixel arasındaki mesafeyi kullanıyor, daha sonra da ön ve arka plana karar veriyor. Sonrasında estetik bir bulanık arka plan oluşturuyor. Evet şu an bu mod etkili çalışıyor gibi. Ve gelecek Google Pixel 3 ile birlikte Google’ın çok daha hızlı bir mod sunacağından eminiz.

Tanıtımı beklenen bir sonraki 2018 Pixel serisinden bahsedecek olursak, Ekim ayında olması gerektiğinden eminiz ve daha öncesinde geleceğini bekleyecek olursak şansımız çok az çünkü son iki Pixel serisi aynı ay içerisinde tanıtılmıştı.

Yorumlar

Yorum Yap