Yandex
General Mobile GM 8 Özellikleri

Herkese selamlar.

Ülkemizde üretilen mobil cihazları ile dikkat çeken " General Mobile " markasının yeni cihazı GM 8 modelini sizler için inceleyeceğiz.

Öncelikle bu cihazın " Android One " dahilinde olduğu belirtilerek, 2 yıl boyunca tüm Android güncellemelerini alacağının garantisi verilmektedir. Alphabet'in en güncel işletim sistemi Android 8 Oreo ile gelmektedir.
Ekran olarak yeni trende ayak uyduran General Mobile, bu modelinde 5.7 inç 18:9 sonsuz ekran kullanmıştır. Ekran kasa oranının %74,8 ile biraz düşük kaldığını da belirtelim.


Kameraya baktığımızda 13 Mp ön ve arka kameraya sahip olan cihazın, geceleri öz çekim yapabilmek için flaşı bulunmaktadır. Arka tarafta da çift flaşa sahiptir.


Çift kamera olmamasına rağmen yazılımsal portre özelliği ile gelmesi, cihazı bekleyenler için sevindirici bir unsur olmaktadır.

Ram ve depolama bakımından ise iki farklı sürümde gelen cihaz, 3 GB Ram, 32 GB depolama ve 4 GB Ram, 64 GB depolama alanına sahiptir. 


Batarya bir günü çıkartabilir; 3075 mAh batarya bulunmaktadır. 

Parmak izi okuyucu mevcuttur. 
" Tüm bu özellikler ile bizleri güzel bir telefon bekliyor " diye umut ediyoruz, fakat işlemciya baktığımızda Snapdragon 435 1.4 Ghz kullanılmasının cihazda hayal kırıklığı yaşatacağını söylemek yanlış olmaz. 


Fiyatı, 3 / 32 modeli 999.00 TL., 4 / 64 modeli ise 1,099.00 TL. 'den satışa çıkarıldı.


Alıcılarına hayırlı olsun diyoruz. 


Yorumlar

Yorum Yap