Yandex
Facebook Hisseleri Neden Çakıldı?

Merhaba Sevgili Okurlar.

Facebook hisselerinin yüzde 6 değer kaybı yaşamasının şaşkınlığı sürerken, nedeni de merak konusu oldu ve sizler için inceleme gereği duyduk. 


ABD borsasında son günlerde ciddi seviyede değer kaybı yaşayan Facebook, yaptığı açıklama ile yatırımcılarını mutsuz etti. 


Facebook yaptığı açıklama ile hisselerin düşüş nedeni ile ilgili de bilgi vermiş oldu. Facebook açıklamasında haber kaynağı sıralamasında değişiklik yaptığını bildirdi. Açıklamada, kullanıcıların aileleri ve yakın arkadaşları ile ilgili paylaşacağı gönderileri tahmin ederek, yayın dışında üst sıralarda yer alacağı belirtildi.Haber kaynağının öncelikleri ile daha uyumlu bir etkileşim içinde olarak, kullanıcıların Facebook’ta geçirdiği süre boyunca yakın çevre ve ailelerin paylaştığı içerikler üst sırada yer alacak.


Bu açıklama ile hisselerin düşüş nedeni de kısman açıklanmış oldu. Kullanıcıların önceliklerine önem vermesi  ve aile paylaşımlarının üst sırada yer alması, reklam veren firmaların içeriklerinin daha az görünür olacağı anlamına gelmekte.


Bu durum da yayıncı ve kurumların reklam verme oranlarını düşürecektir. Dolayısıyla, Facebook’un reklamlardan elde ettiği kazancın bu sebeple gerileyeceği düşünülerek hisselerde değer kaybı yaşanmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yap