Yandex
Duracell Güç Kaynağını Tanıttı!

Merhaba Sevgili Okuyucularım;

Bilindiği gibi giyilebilir ve taşınabilir tüm elektrikli aletlerin en büyük sorunu erken veya zamansız biten bataryalarıdır. Özellikle elektrik kesintileri ile bazı cihazlarda geri dönüşü olmayan kayıplar olmaktadır. Örneğin masaüstü bilgisayarınızda önemli bir proje üzerinde çalışıyorsunuz ve birdenbire elektrikler kesildi. İşte buna çözüm olarak yıllardır güç kaynakları kullanıldı. Fakat onlar da depolama olarak yetersiz kalıyordu.

Bu yıl CES 2018'de Duracell için müthiş bir olay yasandı. Elektrikler kesildi. Yaşanan elektrik sıkıntısı Twitter gündemine oturdu. Duracell güç kaynağı  tam da böyle durumlar için olmazsa olmaz bir gereç olduğunu kanıtladı ve CES'in yıldızı oldu.

Duracell güç kaynağı, telefonunuzu neredeyse 50 sefer şarj ediyor. 660 Wh gibi bir güç sağlayan bu cihaz, özellikle evinizde elektrik sıkıntısı çektiğiniz ( masaüstü bilgisayar, kombi, aydınlanma vs ) zaman gerekli bir cihaz. Üstelik sahip olduğu 5 volt çıkışlar sayesinde akıllı telefon ve tabletlerinizi  kolayca şarj edebiliyorsunuz. 
Duracell güç kaynağı, 500 USD + KDV ( ortalama 2.200,00 TL. ) ile satışa sunulacak. Ön taraftaki usb bağlantı çıkışlarıyla telefon, tablet, powerbank, kablosuz kulaklık gibi 5v değerinde standart ac çıkışına ihtiyaç duyan diğer tüm elektrikli aletlerinizi şarja takabilir veya çalıştırabilirsiniz. Henüz ülkemizde satışta olmayan ürün, satışa sunulduğu taktirde uygun standartlarla alıcısıyla buluşacaktır.
Bu muhteşem güç kaynağının daha çok outdoor kullanılacağını düşünerek, farklı şarj yöntemleri ilave edilmiş. Örnegin bu cihazı arabanızdan konnektor bağlantısıyla veya güneş panelleriyle şarj edebileceksiniz. Geziler dışında hastalar için de hayat kurtarıcı bir ürün olacağı şimdiden kesinleşmiş. Duracell'in jeneratörler gibi yüksek sesle çalışmaması onu bu konuda özel kılıyor.


Yorumlar

Yorum Yap