Yandex
Dünya'nın İlk

Mi Sevgisi : Endonezyalı bir çift kızlarının adını " Xiaomi " koydu. 

Xiaomi’nin hayran kitlesi Asya, Amerika, Avrupa ve hatta Afrika’da hızla büyüyor. Bu ülkelerde bulunan bölgelerde yeni bir Mi Store açılması adına yoğun talep olması bunun açık bir kanıtı diyebiliriz. Global olarak Mi Forum’a üye olan fanların sayısı her yıl çok hızlı bir şekilde artıyor. Bazı Xiaomi hayranları Mi markasına olan sevgilerini farklı şekillerde gösteriyorlar. Bununla birlikte, Mi sevgisini kızlarına Xiaomi adını koyarak gösteren Endonezyalı çift kadar ilginç olanına henüz rastlamamıştık.
Bu çiftin Xiaomi kelimesinin telaffuzunu veya anlamını bilip bilmediğinden emin değiliz fakat hızla gelişen Mi markasına olan sevgilerinin göstergesi olarak Ağustos 2017’de doğan kızlarına bu ismi verdiler. Bunu asparagas bir haber olarak düşünmeyin çünkü bu olay Xiaomi’nin Global Başkan Yardımcısı Wang Xang tarafından ortaya çıkarıldı ve haberle birlikte çocuğun doğum belgesinin resmi de paylaşıldı. Bu çiftin kimlikleri de açıklandı; Fredi Yana ( 27 ) ve Delima ( 25 ), Abungjayo köyü sakinleri, Abung Selatan, Kuzey Lapung. Baba Fredi’nin 2016 yılından beri büyük bir Mi hayranı olduğu söyleniyor. Ne tesadüftür ki Xiaomi Çince’de ufak pirinç anlamına geliyor ve pilav da çoğu Endonezyalı ailenin başlıca yemeği.
Elbette bunun domino taşı etkisi yaratacağını düşünmüyoruz. Ya da şöyle soralım; çocuğunuzun adını Xiaomi koyar mıydınız? Mesela ben 1.000,00 Dolar bile verseler yapmazdım ama belki de dışarıda bunu yapabilecek yüzlerce kişi var, hem de bedava.

Yorumlar

Yorum Yap