Yandex
Android P Geliyor Mu?

Herkese merhaba.

Akıllı telefonlarda Android 6 ve 7 hakim iken Android 8 dağıtımları yavaş yavaş başlamış durumda. Biz daha Android 8 Oreo alamamışken, Alphabet şirketi Android 9 (P) üzerinde çalışmalara başladı.

Ağustos ayında gelmeye başlayan sızıntılar şu şekilde:

Android Open Source Project ( AOSP ) ; Android açık kaynak projesi olarak çevirisi yapılabilir. AOSP sayfasında “master-p” adlı bir etiket açıldı. Elde edilen detaylarda, Google cihazlar üzerinde Android P testlerine başlandığı bilinmektedir.Üstteki görsel üzerinde sürüm adı ve sürümü görülmektedir. Android 8 Oreo sürümünde OPR1 olan yapı numarası, bu sefer PPR1 olarak görülmektedir.

Bir diğer gelen bilgi ise “master is P only, removing old values” yazısı olmuştur. Bu yazının karşılığı şu şekilde olmaktadır; “Yalnızca P , önceki değerler siliniyor” . Bu yazının orijinal hali de aşağıdaki görselde yer almaktadır.Diğer önemli bilgi ise Alphabet çalışanları tarafından yapılan yorumlara dayanmaktadır. AOSP da bir testteki hatayı açıklamak için “master is P only” yazmıştır.Tüm bu bilgilere dayanılarak şunları söyleyebiliriz: Alphabet şirketi sistemlerini güncel tutmak için çalışmalarına hız verip Oreo’dan sonra zaman kaybetmeden Android 9 (P) çalışmalarına başlamıştır. Daha 8’i göremedik ama Alphabet, eskisine oranla daha çok destek vererek Android 9’u daha çabuk piyasaya sürmek istemektedir. Bakalım Android 9 (P) bize neler sunacak hep birlikte yeni bilgiler gelmesini bekleyeceğiz.

 


Yorumlar

Yorum Yap